EWS Edukacja Wychowanie Sport

2024/01/19

Nowy numer spacjalistycznego czasopisma WSEWS już dostępny w Bibliotece Uczelni, a w nim:
  • Indywidualizacja zadań treningowych a efektywność szkoleń sportowców na przykładzie gry w koszykówkę
  • Efekty treningów biegowych o różnej strukturze wysiłku na przykładach biegaczy amatorów
  • Olimpijski pokój - co dalej?
  • Relacje trener-rodzic-dziecko na przykładzie tenisa ziemnego
  • Aktywność fizyczna kobiet w ciąży w dobie COVID-19
  • Obiekty do aktywności fizycznej gminy miejsko - wiejskiej Błonie
  • Obiekty i finanse Centrum Sportu i Rekreacji w Błoniu
  • Nauczanie pływania w polskim systemie edukacji
  • Rozwój sposobów pływania i technik pływackich
  • Analiza werdyktów sędziów bokserskich podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro 2016
  • Ocena atrakcyjności toru przeszkód jako nowej konkurencji w pięcioboju nowoczesnym

Zapraszamy do zapoznania się z obszernym materiałem popartym badaniami i ocenami autorstwa członków kady naukowej oraz studentów i absolwentów WSEWS.

Trójka autorów z Gdańska (Stanisław i Jacek Przybylscy oraz Przemysław Kwiatkowski) podjęli się analizy relacji trener - rodzic - dziecko na przykładzie tenisa ziemnego.

O aktywnośći fizyczej kobiet w ciąży w czasie pandemii COVID piszą Marta Sierputowska i Jarosław Płusa.

prof. WSEWS dr hab. Jerzy Telak oraz Jakub Śliwka przeanalizowali infrastrukturę sportowo-rekreacyjną podwarszawskiej gminy Błonie.

Natomiast o nauczaniu pływania w polskim systemie edukacyjnym piszą Daniel Szymański z prof. WSEWS dr hab. Jerzym Telakiem, do których dołączyła Oliwia Kaleta z pogłębionym wykładam o historii tej dyscypliny sportu.

Nad rzetelnością werdyktów sędziowskich podczas turnieju bokserskiego pry okazji Igrzysk w 2016 roku pokłonił się Marcin Żelazowski, natomiast Dominika Karolak podjęła się oceny formy trenerów i zawodników w pięcioboju nowoczesnym.

Redaktorem naczelnym czasopisma EWS Edukacja Wychowanie Sport jest prof. WSEWS dr. Sławomir Wilk.

W skład zespołu redakcyjnego wchodzą:

prof. WSEWS Marek Rybiński, prof. WSEWS Maciej Słowak, prof. WSEWS dr Czesława Tukiendorf oraz prof. WSEWS dr hab. Jerzy Telak.

Wydawnicze Kolegium Naukowe tworzą:

prof.WSEWS dr Jacek Dembiński - Rektor WSEWS, prof. nadzw. dr hab. Henryk Norkowski (v-ce przewodniczący), prof. WSEWS dr hab. Stanisław Przybylski, prof. WSEWS dr hab. Oksana Telak.