Konferencja dla trenerów piłki nożnej w Instytucie WSEWS Bielsko-Biała

2024/01/29

Za nami wyjątkowa konferencja z udziałem 70 trenerów piłki nożnej, której celem była poprawa jakości we współczesnym procesie treningowym.
Tematem konferencji był próg psychomotorycznego zmęczenia, czyli granica przy której występuje najwyższa sprawność działania ośrodkowego układu nerwowego zawodnika.

Prowadzącymi konferencję byli prof. dr hab. Jan Chmura - twórca pojęcia "progu psychomotorycznego zmęczenia" - profesor nauk o kulturze fizycznej, specjalista z zakresu metodologii i fizjologii wysiłku fizycznego i teorii sportu, autor ponad 200 prac naukowych i popularno-naukowych. Od wielu lat związany z piłką nożną. Jako trener współpracował z wieloma polskimi klubami piłki nożnej oraz prof. dr hab. Paweł Chmura - nauczyciel akademicki, trener z licencją UEFA A piłki nożnej. Autor lub współautor prac naukowych z zakresu fizjologii wysiłków maksymalnych, analizy aktywności fizycznej piłkarzy nożnych.

Propozycja WSEWS została wpisana w harmonogram konferencji szkoleniowych Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Spotkanie odbyło się w auli Instytutu WSEWS Bielsko-Biała, a gospodarzem był prof. WSEWS Maciej Słowak - Prorektor ds. naukowych.

Organizatorzy spotkania:
Wyższa Szkoła Edukacja w Sporcie