Natalia Partyka w gronie Herosów WS EWS

2022/11/04

Kapituła WS EWS, podczas uroczystości inaugurującej 20.sty rok działalności Uczelni, przyznała nagrodę Herosa WS EWS Mistrzyni Igrzysk Paraolimpijskich - Natalii Partyce.

Nagroda przyznawana jest studentom i absolwentom Uczelni za wybitne osiągnięcia sportowe i pozasportowe. Dotychczas laureatami nagrody zostali:

• Robert Lewandowski
  • Paweł Fajdek
  • Karolina Kuśnierz
  • Sebastian Karaś
  • Palina Rusetskaya

Natalia Partyka uważana jest za legendę tenisa stołowego, która nie tylko uczestniczyła w Igrzyskach Paraolimpijskich, ale także zakwalifikowała się do rywalizacji w Igrzyskach Olimpijskich. Wielokrotna medalistka, dla której nie ma rzeczy niemożliwych, jest wspaniałą inspiracją, wzorem i mentorem dla zawodników i kibiców z całego świata.

W wieku 11 lat, podczas Igrzysk Paraolimpijskich w Sydney w 2000 roku została najmłodszą uczestniczką w historii Igrzysk, a następnie jako drugi sportowiec niepełnosprawny zdołała uzyskać kwalifikację do olimpijskiej rywalizacji sportowców pełnosprawnych (Pekin 2008).

Multimedalistka, wielokrotna mistrzyni paraolimpijska, uczestniczka Igrzysk Olimpijskich, reprezentantka kadry narodowej i Mistrzyni Czech właśnie rozpoczęła kolejny etap studiów w WS EWS. Realizując indywidualny plan nauczania łączy karierę zawodową z nauką w mistrzowskim stylu.