Nie żyje Grzegorz Skrzecz - legenda polskiego boksu, przyjaciel WSEWS

2023/02/16

Grzegorz Skrzecz - legenda polskiego boksu, przyjaciel i członek rodziny akademickiej WSEWS

W środę w wieku 65 lat zmarł były pięściarz wagi ciężkiej Grzegorz Skrzecz - medalista mistrzostw świata i Europy, uczestnik igrzysk olimpijskich. Pięć razy zdobywał tytuł mistrza Polski – cztery razy z rzędu w latach 1979 -1982 oraz w 1984 roku. W 1982 roku wywalczył brązowy medal mistrzostw świata w Monachium, a rok później brąz mistrzostw Europy w Warnie.

Łącznie stoczył 236 walk i wygrał 204 z nich. Po zakończeniu sportowej kariery udzielał się jako ekspert telewizyjny, a nawet aktor.

Wraz z córką, w na terenie warszawskiego kampusu Wyższej Szkoły Edukacja w Sporcie, prowadził klub bokserski Olimpic Fight Club, który w 2022 roku dołączył do grona interesariuszy naszej Uczelni.

Żadne słowa nie oddadzą pustki jaka dziś nam towarzyszy. Łącząc się w bólu z rodziną i najbliższymi, przekazujemy najszczersze wyrazy współczucia.

Cześć Jego Pamięci.