Piłkarze ręczni w WSEWS - egzamin instruktorski w ramach specjalizacji z piłki ręcznej

2023/03/20

W dniu 20 marca br. w siedzibie WS EWS odbył się egzamin instruktorski /licencja C/, w ramach specjalizacji z piłki ręcznej.

To już kolejni zawodnicy klubów piłki ręcznej, którzy złożyli egzamin specjalistyczny na mocy umowy o współpracy Wyższej Szkoły Edukacja w Sporcie ze Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce, podpisanej w dniu 14 marca 2022 r.

WSEWS jest pierwszą i jedyną Uczelnią niepubliczną, z którą Związek Piłki Ręcznej w Polsce podpisał umowę o współpracy w zakresie szkolenia trenerów oraz instruktorów piłki ręcznej, realizowanego zgodnie z programem IHF.

Obecnie w WSEWS studiuje 70 piłkarek i piłkarzy ręcznych, w tym także reprezentanci kady narodowej.