Piłkarze ręczni w Wyższej Szkole Edukacja w Sporcie

2022/06/29

W dniu 24 czerwca br. w siedzibie WS EWS odbył się egzamin instruktorski z piłki ręcznej /licencja C/, w ramach z specjalizacji z piłki ręcznej.

Zawodnicy Kadry Narodowej Mężczyzn oraz zawodnicy Ligi Europejskiej, Superligi oraz I Ligi, czołowych klubów piłki ręcznej w Polsce złożyli egzamin specjalistyczny na mocy umowy o współpracy Wyższej Szkoły Edukacja w Sporcie ze Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce, podpisanej w dniu 14 marca 2022 r.

WS EWS jest pierwszą i jedyną Uczelnią niepubliczną, z którą ZPRP podpisał umowę o współpracy w zakresie szkolenia trenerów oraz instruktorów piłki ręcznej, realizowanego zgodnie z programem IHF.

Obecnie w WS EWS studiuje 10 zawodników kadry narodowej mężczyzn, 1 zawodniczka kadry narodowej kobiet, 57 wybitnych polskich sportowców – mężczyzn oraz kobiet z piłki ręcznej, 11 z nich stanowią obecni zawodnicy kadry narodowej mężczyzn oraz 1 zawodniczka kadry narodowej kobiet.