<

"PoćwiczONE" z Mileną Sadurek, WSEWS i LO MGM 67

2023/10/30


W piątek, 27 października w warszawskiej Szkole Podstawowej 94, 50 dziewczynek wzięło udział w pierwszym treningu w ramach akcji "PoćwiczONE". 
"PoćwiczONE" to projekt skierowany do dziewcząt w wieku szkolnym, którego celem jest promocja aktywnego trybu życia, budowanie świadomości, że sport to klucz do dobrego samopoczucia psychicznego i fizycznego, a także przestrzeń do budowania relacji koleżeńskich. 
Nadrzędnym celem jest aktywizacja dziewcząt oraz znalezienie sposobów, aby aktywność fizyczna była dla nich atrakcyjna, dostęona i żeby nie ograniczała się wyłącznie do lekcji wychowania fizycznego w szkole. 
Pomysłodawczynią projektu jest Aleksandra Rajewska - dziennikarka sportowa, a ambasadorką - Milena Sadurek - siatkarka, olimpijka i studentka WSEWS.
 

 
Do projektu została zaproszona Wyższa Szkoła Edukacja w Sporcie oraz zaprzyjaźnione Liceum Ogólnokształcące MGM nr 67 z drużyną wolontariuszy, którzy wsparli organizację całego wydarzenia. 
Oprócz treningu uczestniczki wzięły udział w edukacyjnym panelu, podczas którego wcieliły się w rolę dziennikarek, zadając pytania ambasadorce Milenie Sadurek, a następnie dowiedziały się jak bezpiecznie uprawiać sport w okresie jesienno-zimowym.
 

 
Wydarzenie realizowane jest w ramach ogólnopolskiego programu "Sportowa Natura" Lasów Państwowych, które są głównym partnerem akcji. Projekt wspiera także Fundacja Kochaj Życie, oraz Wyższa Szkoła Edukacja w Sporcie. 

Gateria zdjęć "PoćwiczONE" 

 

Pozostałe wpisy

(c) 2022 WS EWS | Współpraca z uczelnią | Wynajem sal i inne usługi | Polityka prywatności