<

Program "Aktywny Senior" w WSEWS

2023/03/23


Zgodnie z ustaleniami jakie zapadły podczas spotkania z Burmistrzem Dzielnicy Praga, WSEWS uruchomiła program na rzecz popularyzacji i rozwijania aktywności fizycznej seniorów - studentów Praskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Wyższa Szkoła Edukacja w Sporcie w ramach swojej misji realizuje działania zmierzające do podnoszenia sprawności fizycznej dzieci, młodzieży i osób dorosłych. W związku z tym chcemy zaproponować Seniorom z naszej dzielnicy udział w zajęciach gimnastyki w ramach programu – Aktywny Senior. Zajęcia są dostosowane do wieku i możliwości uczestników, a prowadzą je nasi instruktorzy oraz studenci w ramach praktyk instruktorskich i wolontariatu - oznajmił prof.WSEWS Maciej Słowak - Prorektor ds. rozwoju Uczelni.

W programie zaplanowane są zajęcia na trampolinach, Animal Flow i inne formy aktywności ruchowej.

Udział w zajęciach dla Seniorów z dzielnicy Praga ma charakter cykliczny i bezpłatny. Zajęcia odbywają się w uczelnianym Centrum Treningu Motorycznego i Diagnostyki Sportowej, przy ul. Jagiellońska 88 (I piętro).

W ramach zajęć Seniorzy zostali nieodpłatnie włączeni do pilotażowego programu diagnostyki na profesjonalnym analizatorze składu ciała. Z oferty korzystało już sześćdziesięciu uczestników.

Pozostałe wpisy

(c) 2022 WS EWS | Współpraca z uczelnią | Wynajem sal i inne usługi | Polityka prywatności