<

Solidarni z Ukrainą

2022/03/01


Drodzy Studenci z Ukrainy,
 
W związku z agresją zbrojna Rosji na Ukrainę i brutalnym złamaniem umów międzynarodowych oraz standardów obowiązujących w cywilizowanym świecie, polskie środowisko akademickie stanowczo potępia napaść na naszego sąsiada i używanie wobec niego przemocy.
W tym trudnym dla was czasie pragniemy zapewnić Was o naszej solidarności z Wami. Jeśli potrzebujecie wsparcia lub pomocy pamiętajcie że możecie na nas liczyć. Władze Uczelni są jak zawsze otwarte na spotkania /osobiste oraz online/ gdzie w sposób indywidualny postaramy się was wesprzeć na tyle, na ile będzie to możliwe. W najbliższym tygodniu zostanie uruchomiona pomoc psychologiczna na Uczelni. Obecnie oczekujemy też na rozwinięcie deklaracji Ministra Edukacji i Nauki, który zapowiedział wprowadzenie nowych form wsparcia dla Ukraińskich studentów.
Ponadto, w najbliższym tygodniu planujemy zorganizować zbiórkę na rzecz osób, które ucierpiały w trakcie ataków a następnie przetransportować to do stosownych oddziałów.
Jeżeli ktoś z Państwa zna konkretne rodziny potrzebujące pomocy prosimy zgłaszać to do Rektoratu wówczas zorganizujemy zbiórkę konkretnie dla tych osób.
Myślami jesteśmy z Wami oraz z Waszymi rodzinami oraz przyjaciółmi przebywającymi obecnie w trudnych warunkach. Wyrażamy nadzieje, iż w najbliższym czasie, jak najszybciej dojdzie do przywrócenia trwałego pokoju na Ukrainie.
 
Dziekan WS EWS Warszawa mgr Agnieszka Modzelewska
 

Pozostałe wpisy

(c) 2022 WS EWS | Polityka prywatności | Współpraca z uczelnią | Wynajem sal i inne usługi