<

Teqball w WSEWS

2023/01/09


W miniony weekend Studenci WSEWS rozpoczęli cykl zajęć teoretycznych i praktycznych z niezwykle interesującej i prężnie rozwijającej się dyscypliny sportu jaką jest teqball.

Teqball został zatwierdzony jako dyscyplina medalowa na Igrzyskach Europejskich, na których pojawi się w 2023 roku, a Polska jest drugim co do wielkości krajem, jeśli chodzi o rozwój tej dyscypliny, ustępując miejsca wyłącznie Węgrom, czyli ojczyźnie teqballa.
 
Reprezentacja Polski regularnie bierze udział w turniejach międzynarodowych od 2017 roku. Polska to jeden z najdłużej działających i najbardziej utytułowanych krajów w całej hierarchii światowego teqballa. Potwierdzeniem tej tezy są medale i trofea, wywalczone przez naszych zawodników na różnych imprezach międzynarodowych.

 

Edukacja w tym zakresie, to ważny etap w rozwoju teqball w Polsce, dlatego cieszymy się, że to właśnie nasza Uczelnia jest pierwszą, która we współpracy z PZTEQ - Polish Teqball Association zadba o propagowanie wiedzy na temat tej prężnie rozwijającej się dyscypliny - powiedział Marek Rybiński - Kanclerz WSEWS.

Zajęcia prowadzi Marcin Szyda- Dyrektor Rozwoju Polskiego Związku Teqball oraz Międzynarodowy Sędzia Teqball i Teqvally.

Teqball to niezwykle widowiskowa i wymagająca dyscyplina sportowa. Ten uniwersalny sport połączył legendy światowej piłki nożnej takie jak Luis Figo, Ronaldinho i Carles Puyol, oferując nowe możliwości, a teraz zagościł w WSEWS. Bazując na piłce nożnej, przeznaczona jest zarówno dla zawodowych sportowców, jak i amatorów, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności techniczne.

Poznaj zasady gry w teqball

PZTEQ - Polish Teqball Association, został założony w październiku 2019 roku z inicjatywy Prezesa Związku Michała Listkiewicza oraz osób decyzyjnych, które weszły w skład Zarządu. Ambasadorami PZTEQ są Andrzej Strejlau, Szymon Marciniak, Paweł Golański i Piotr Dziewicki

Pozostałe wpisy

(c) 2022 WS EWS | Współpraca z uczelnią | Wynajem sal i inne usługi | Polityka prywatności