Testujemy Łodzie Motorowodne razem z Policją, WOPR i Państwową Strażą Pożarną na Jeziorze Zegrzyńskim

2022/08/04

Na Przystani Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej „Wodnik” w Nieporęcie (ul. Zegrzyńska 10) jeziorze Zegrzyńskim odbyła się, w dniu 29 lipca 2022 r. w godzinach 11:00 – 13:00, prezentacja z testami łodzi motorowych, zorganizowana przez Wyższą Szkołę Edukacja w Sporcie i Towarzystwo Naukowe „Bezpieczeństwo i Ratownictwo” w Warszawie. Testowano łodzie o kadłubach wykonanych z polietylenu, dwóch krajowych producentów TJ Boats Roto-Tech sp. z o.o., które zostały w całości zaprojektowane i wyprodukowane w Polsce. Udział w testach wzięli przedstawiciele:

• Komendy Głównej Policji

• Komendy Stołecznej Policji

• Komisariatu Policji w Nieporęcie

• Centrum Szkolenia Policji w Legionowie

• Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego

• Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie

• Komendy Powiatowej PSP w Legionowie i Nowym Dworze Mazowieckim

• Ochotniczej Straży Pożarnej Ratownictwo Wodne w Legionowie

• Wyższej Szkoły Edukacja w Sporcie

• Towarzystwa Naukowego „Bezpieczeństwo i Ratownictwo"

Przedsiębiorstwo TJ Boats (https://tjboats.pl) specjalizuje się w produkcji wyrobów w innowacyjnej technologii HDPE, w szczególności łodziach motorowych w wymiarach pod indywidualne potrzeby klientów, o unikalnych cechach wytrzymałościowych i jakościowych. Łodzie motorowe serii SRB o długości kadłuba od 4 do 14 m, stanowią połączenie technologii HDPE z konstrukcją typu RIB.

Przedsiębiorstwo Roto-Tech Sp. z o.o.(www.roto-tech.com.pl) od wielu lat specjalizuje się w innowacyjnej produkcji polietylenowych wyrobów dla profesjonalnych grup odbiorców, w tym profesjonalnych łodzi dedykowanych m.in. służbom publicznym i podmiotom ratowniczym oraz do obsługi przemysłu. Siedem łodzi „Kontra” produkcji tego przedsiębiorstwa zakupiła w 2022 r. Policja w województwie śląskim.

Pokazy otworzył Kanclerz WSEWS Marek Rybiński prof. ucz. i prorektor WSEWS Maciej Słowak prof. ucz. a podsumował i zamknął prorektor WSEWS dr hab. Jerzy Telak prof. ucz.