<

Uroczysta inauguracja roku akademickiego na 20 - lecie działalności WS EWS

2022/10/16


Rozpoczynamy 20. rok akademicki WS EWS 

WS EWS tegoroczną inauguracją symbolicznie rozpoczęła wyjątkowy, jubileuszowy 20.rok działalności. Uroczystość inauguracji odbyła się 15 października 2022 r. w Centrum Olimpijskim w Warszawie i zgromadziła kilkuset studentów, absolwentów, partnerów i przyjaciół Uczelni.

Z kart historii WS EWS

Historia Uczelni zaczęła się w 2002 r. od pasji do sportu jej założycieli oraz potrzeby dzielenia się wiedzą i doświadczeniem. Dziś na kierunku wychowanie fizyczne Uczelnia kształci 1500 studentów na studiach magisterskich oraz na studiach licencjackich. Równolegle działają dwa instytuty w Warszawie i Bielsko-Białej. Przez 20 lat WS EWS wykształciła tysiące managerów sportu, specjalistów kultury fizycznej, turystyki i rekreacji. Od kilku lat, dołączają do nich także absolwenci studiów podyplomowych - specjaliści integracji sensorycznej.  

Wśród absolwentów i studentów, Uczelnia ma ponad 250 wybitnych, utytułowanych polskich sportowców z 56 dyscyplin sportowych. Olimpijczycy, mistrzowie krajowi i międzynarodowi, a wśród nich takie gwiazdy jak:

Robert Lewandowski, Anita Włodarczyk, Paweł Fajdek, Zofia Klepacka, Natalia Partyka, Michał Daszek, Joanna Jóźwik, Bartosz Jurecki i wielu innych. 

 

Od 20 lat Uczelnia nieustannie się rozwija, aktywnie uczestniczy w życiu naukowym i sportowym. Jako Uczelnia Przyjazna Sportowcom, cieszy się zaufaniem młodych ludzi, którzy każdego roku wybierają studia w WS EWS.

Jego Magnificencji Rektor otworzył nowy rok akademicki w WS EWS

Do tradycji akademickiej należy otwarcie roku akademickiego przemówieniem wygłoszonym przez Jego Magnificencję Rektora prof.  WSEWS dr Jacka Dembińskiego. Rektor wspomniał o najważniejszych wydarzeniach minionego roku akademickiego oraz o planach na rok 2022/2023.  

Wykład inauguracyjny 

Wykład inauguracyjny pt. “Paradygmat w bezpieczeństwie na polskich obszarach wodnych i ratownictwie wodnym” wygłosi prof. WSEWS dr hab. Jerzy Telak – Prorektor ds. rozwoju naukowego. 

Immatrykulacja studentów 

Immatrykulacja stanowi najważniejszą część Inauguracji Roku Akademickiego, jest to tradycyjna uroczystość przyjęcia nowych studentów na I rok studiów. Podczas immatrykulacji studenci reprezentujący grono pierwszorocznych studentów, złożyli przed Władzami uczelni uroczyste ślubowanie i symbolicznie wprowadzili wszystkich studentów I roku do społeczności akademickiej Wyższej Szkoły Edukacja w Sporcie. 

Nagrody i wyróżnienia

Do tradycji w WS EWS należy wręczanie podczas Inauguracji Roku Akademickiego nagród i wyróżnień za wybitne osiągnięcia przedstawicieli naszej społeczności akademickiej. To również szczególna okazja do uhonorowania i podziękowania naszym partnerom, z którymi współpracujemy w obszarze praktyk, dydaktyki i rozwoju Uczelni.  

Kapituła Uczelni wręczyła statuetki wyróżnionym w kategorii:

  • Ambasador WS EWS -Marcin Nitschke;
  • Przyjaciel WS EWS - Gustaw Lipiński Dyrektor FSO;
  • Heros WSEWS - Natalia Partyka;
  • Sportowiec Roku - Aleksandra Niewiadomska, Aleksandra Matysiak, Klaudia Iwańska; 
  • Nagrodę specjalną, “Złoty Dyplom WS EWS” dla studenta, który osiągną najlepsze wyniki w nauce otrzymał Grzegorz Przybysz.
   
 

Świętujemy wspólnie

Uroczystość inauguracji to jedno z najważniejszych wydarzeń na Uczelni. Symbolicznie rozpoczyna nowy rok akademicki dla całej społeczności akademickiej, którą tworzą studenci, dydaktycy oraz pracownicy naukowi i administracyjni Uczelni. To również ważny dzień dla naszych partnerów biznesowych i interesariuszy, z którymi od 20 lat aktywnie uczestniczymy w życiu naukowym. Wieloletnim pracownikom, interesariuszom oraz przyjaciołom Uczelni zostały wręczone specjalne podziekowania oraz statuetki okolicznościowe i tym samym w EWS rozpoczął się nowy, jubileuszowy rok akademicki.  

 

Galeria zdjęć: (kliknij)

 

Pozostałe wpisy

(c) 2022 WS EWS | Współpraca z uczelnią | Wynajem sal i inne usługi | Polityka prywatności