<

Wizyta Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego w WSEWS

2023/03/03


 

W dniu 3 marca br. na zaproszenie Kanclerza WSEWS prof. Marka Rybińskiego złożył wizytę w naszej Uczelni Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego prof. h.c. dr h. c. Andrzej Kraśnicki. 

Porozumienie na rzecz olimpijczyków.

Głównym tematem spotkania była propozycja stworzenia wspólnego projektu na rzecz aktywnych i byłych olimpijczyków, ich edukacja i szkolenia w ramach wsparcia dla ich dwutorowej kariery zawodowej. 

“Nawiązanie bieżącej i konstruktywnej współpracy z Polskim Komitetem Olimpijskim, to dla nas priorytet. Mamy 20 – letnie doświadczenie na rynku edukacyjnym. Jesteśmy Uczelnią mistrzów sportu i olimpijczyków dlatego zainteresowanie i wsparcie ze strony Polskiego Komitetu Olimpijskiego, to dla nas rzecz oczywista.” - podkreślił Kanclerz Uczelni prof. WSEWS Marek Rybiński. 

Projekt realizowany w ramach umowy pomiędzy PKOl i WSEWS byłby wsparciem dla sportowców, którzy prowadzą aktywną karierę, jak i dla tych którzy kończą lub zakończyli aktywność w sporcie.  

"Cenimy działania podejmowane przez WSEWS na rynku edukacji w sporcie. Absolwentami Uczelni jest wielu olimpijczyków, którzy z powodzeniem łączą edukację w WSEWS z profesjonalną karierą sportową. Wielu z nich kończąc karierę, dzięki specjalizacjom i kursom jakie oferuje Uczelnia, nadal aktywnie działa w m.in. w obszarze sportu, pozostając aktywnymi na rynku pracy. To jest nasz cel i podstawa projektu, który będziemy wspólnie realizować." - podsumował Prezes PKOl p. Andrzej Kraśnicki. 

W spotkaniu także udział wzięli: 

  • Dariusz Bajkowski – Prezes Polskiego Związku Przeciągania Liny 

  • prof. WSEWS Maciej Słowak - Prorektor ds. rozwoju 

  • prof. WSEWS dr Sławomir Wilk – Prorektor ds. wydawnictw 

  • dr Tomasz Redwan

 

Pozostałe wpisy

(c) 2022 WS EWS | Współpraca z uczelnią | Wynajem sal i inne usługi | Polityka prywatności