Złoty Indeks w WSEWS - dodatkowe wsparcie dla najlepszych sportowców

2024/06/04

Władze Wyższej Szkoły Edukacja w Sporcie od 20 lat wspierają studentów, by umożliwić im zdobycie wyższego wykształcenia, uwzględniając rozwijaną w tym czasie lub kontynuowaną karierę sportową.

"Absolwentami i studentami naszej Uczelni jest 35 olimpijczyków oraz ponad 360 sportowców - medalistów mistrzostw świata, Europy oraz mistrzostw Polski w 52 dyscyplinach sportu. Jesteśmy z tego niesamowicie dumni, a stale rosnące zainteresowanie naszą ofertą dowodzi, że EWS trafia w potrzeby najbardziej zapracowanych mistrzów sportu i spełnia ich oczekiwania" - komentuje prof. WSEWS Marek Rybiński - Kanclerz WSEWS.

ZIO I ZIS DLA NAJLEPSZYCH

W odpowiedzi na potrzeby sportowców Uczelnia uruchomiła program Złoty Indeks Olimpijczyka (ZIO) dla sportowców posiadających status reprezentanta Polski na Igrzyska olimpijskie - Paryż 2024 oraz uczestników minionych Igrzysk.

Drugim programem jest Złoty Indeks Sportowca (ZIS), dla tych którzy uprawiają dyscyplinę sportu “nieolimpijską”.

Przywilej przyznania statusu ZIO i ZIS pozwala na skorzystanie z Indywidualnego Planu Nauczania od pierwszego dnia nauki. Obejmuje on także częściowe lub całkowite zwolnienie z opłat czesnego za studia.

Warunkiem jest wykazanie bogatego dorobku osiągnięć sportowych, popartych rekomendacją Polskiego Związku Sportowego. Regulamin oraz zasady przyznawania statusu ZIO i ZIS

INDYWIDUALNY PLAN NAUCZANIA

Indywidualny plan nauczania, to rozwiązanie idealne dla sportowców wyczynowych, którzy ze względu na ograniczenia czasowe, wynikające z wielu godzin treningów i udziału w imprezach sportowych potrzebują elastycznego podejścia i możliwości indywidualnego kształtowania ścieżki edukacyjnej.

WSEWS POLECANA PRZEZ NAJLEPSZYCH SPORTOWCÓW

Naukę w WSEWS rekomendują najlepsi sportowcy, mistrzowie olimpijscy, którzy studiując w naszej Uczelni z powodzeniem osiągali najwyższe sportowe cele.

W gronie studentów i absolwentów WSEWS są takie gwiazdy sportu jak:

Natalia Partyka, Anita Włodarczyk, Robert Lewandowski, Paweł Fajdek, Karolina Kuśmierz, Sebastian Karaś, Emilia Ankiewicz-Obukowicz i wielu innych wybitnych sportowców, którzy z powodzeniem łączyli karierę sportową z nauką w EWS.

Więcej na temat ZIO, ZIS oraz  Indywidualnego Planu Nauczania w wywiadzie z Anitą Włodarczyk - mistrzynią olimpiską, absolwentką WSEWS i Natalią Partyką - mistrzynią paraoplimpijską, studentką WSEWS.

Anita Włodarczyk Ambasadorką WSEWS - rozmowa z Mistrzynią Olimpijską, Absolwentką WSEWS (youtube.com)

fot. FotoPyk

Natalia Partyka o studiach w WSEWS i karierze sportowej