<

Artykuły

10 OFERT PRACY DLA FANÓW SPORTU


Nie wymagany talent sportowy :)

To idealny czas dla fanów sportu . Z międzynarodowego futbolu do boksu, można śledzić rozgrywki i wielkie wydarzenia sportowe nie wychodząc z domu, stacje telewizyjne oferują 24h dobrego sportu, tak dobrego i tak różnorodnego, że czasem możesz przenieść się z ligi mistrzów do gali boksu zawodowego naciskając jeden przycisk.

Czasem to nawet trudne oderwać się od telewizora i pójść do pracy... co innego gdy masz szczęście pracować w sporcie . Jeśli nie masz predyspozycji aby być kolejnym Beckham'em, czy też Hamilton'em a juz na pewno drugim Adamem Małyszem , możesz być szczęśliwy wiedząc że czekają na ciebie fantastyczne miejsca pracy które mogą w pewnym stopniu, większym czy mniejszym spełnić zachcianki bycia sportowcem, a przy okazji pozwolą zarobić całkiem niezłe pieniądze.

1. Komentator sportowy (także: prezenter sportowy, dziennikach sportowy)
Komentator sportowy sprawia że uczestniczysz w imprezie sportowej siedząc w fotelu , widzowie czują akcję, atmosferę a czasem nawet szybkość piłki. Sami natomiast przeprowadzają wywiady z osobistościami sportowymi ,prowadza konferencje prasowe, a także „czują pot" w szatni.

Dasz radę : Wiele zaczyna się w lokalnym radiu później możesz przenieść się do telewizji regionalnej, a wtedy pniesz się już tylko w górę.

Dariusz Szpakowski to komentator którego pensja należy do najwyższych w branży.

Jednak podstawa polskich sprawozdawców z reguły nie jest imponująca - około 4 tysięcy złotych. Do tego dochodzą dodatki, delegacje, premie. Pensję "Szpaka" szacuje się na 15 tys. zł.

2. Arbiter (także: zastępcą sędziego, Sędzia liniowy)

Zauważasz błędy sędziego? Nienawidzisz tego ? Myślisz, że mógłbyś zrobić to lepiej? Jedną z najtrudniejszych części, z którą sędzia ma do czynienia to stres spowodowany przez tych, którzy nie zgadzają się z „wyrokami" podejmowanymi w ułamku sekundy.

Dasz radę: Sędzią może zostać każdy, kto ukończył 16, 17 lub 18 rok życia (w zależności od Okręgowego Związku Piłki Nożnej) i posiada minimum średnie wykształcenie lub uczęszcza do szkoły ponadgimnazjalnej kończącej się maturą. Wystarczy zapisać się i ukończyć kurs dla kandydatów na sędziego piłki nożnej.

„Sędzia kalosz" ale za to bogaty: W ekstraklasie arbiter główny inkasuje 3600 zł. Liniowi, którzy przede wszystkim zwracają uwagę na spalone i auty, zarabiają 2400 zł. W te kwoty wliczone są koszty dojazdu, czasem też noclegu. Przez miesiąc arbiter może zaliczyć nawet cztery spotkania, co daje łączną sumę ponad 14 tys. zł. Ale takie gaże mają tylko najlepsi.

3. Reprezentant ds. produktów sportowych (także: Brand Menager)
Czy jesteście na bieżąco z najnowszymi trendami mody i sportu? "Sportowy styl życia" jest kluczem do sukcesu może być to sprzedaż najnowszych produktów do dużych sklepów sportowych, jak również sprzedaż indywidualna, zapotrzebowanie na odzież, sprzęt sportowy wciąż rośnie, tak jak rośnie nasze przekonanie że jednak : sport to zdrowie!

Dasz radę : Pracę możesz wykonywać dodatkowo, a także być może w przyszłości otworzysz firmę zajmującą się sprzedażą sprzętu sportowego. Możesz specjalizować się w jednej dyscyplinie, ale nie koniecznie, możesz również odtworzyć drugi Decathlon, czy też GoSport.

4. Agent (także: prawnik sportowy)
Jak wyglądają Twoje umiejętności negocjacyjne? Czy możesz być następnym Jerry Maguire? Agent sportowy pomaga utalentowanym sportowcom dostać lepszy kontrakt, lepszy sponsoring i lepszą ofertę.

Dasz radę: Egzamin w PZPN- zdaje się go w języku angielskim. Obejmuje on zagadnienia z przepisów PZPN i FIFA, ustawy, okólniki itd. Jest bardzo trudny. Jeśli go nie zdasz, to przez rok nie możesz podchodzić do kolejnej próby. Koszt takiego egzaminu wynosi 5 tys. zł. Drugie tyle zapłacimy za ubezpieczenie za pierwszy rok działalności.
Siedzieć w fotelu i patrzeć na wpływające na konto prowizje: Piłkarski agent żyje z prowizji od transferów. Osiem procent od kontraktu to zwykła stawka w przypadku piłkarzy, których umowy opiewają rocznie na sumy liczone w setkach tysięcy złotych czy euro. Im wyższy kontrakt, tym prowizja jest mniejsza. Od przeciętnego ligowego kontraktu w granicach 100 tys. zł ta prowizja jest wyższa i wynosi ok. 15 proc

5. Agent reklamowy (także: menedżer ds. eventów)

Co reklama ma wspólnego ze sportem? Dużo, biorąc pod uwagę, że 30 sekundowa reklama w stacji TVN kosztowała 120 tys zł podczas chociażby finału „Mam Talent". Sukces na billboardach lub ekranie, jak i na boisku wymaga przygotowania i pieniędzy. Agenci reklamowi to most pomiędzy agencją reklamową a klientem, zapewniają i pilnują aby reklama była tym czego oczekuje klient, jak również tego, by była na czas przy odpowiednich kosztach.

6. Trener (także: Personal Trainer, nauczyciel wf, instruktor)
Czy możesz być następnym Kazimierzem Górskim? Trener sportowy uczy umiejętności i technik, pomagając ludziom w osiągnięciu ich pełnego potencjału.

Praca na pełen etat: możliwości są głównie w sporcie zawodowym, takich jak piłka nożna, siatkówka, tenis, koszykówka czy lekka atletyka. Oferty pracy są ograniczone a konkurencja ostra.
Miesięczne wynagrodzenie trenera sportowego wynosi 2500-3000 PLN. Zarobki 50% trenerów sportowych wahają się od 1550 PLN do 5000 PLN. Premia stanowi średnio 10% pensji całkowitej trenera sportowego, natomiast 90% to płaca podstawowa. Część trenerów sportowych otrzymuje również benefity

7. Właściciel centrum rekreacyjnego (także: Kierownik Centrum Rekreacji, Sportu)
Chcesz czerpać korzyści ze sportu i aby inni czerpali z niego tak dużo jak Ty? Jak to zrobić? Akademie sportowe, centrum rekreacyjne są jednym z najszybciej rozwijających się dziedzin przemysłu sportowego. Jako Właściciel, pracujesz z lokalną społecznością upewniając się, że ludzie w każdym wieku, posiadające każde umiejętności mają możliwość wzięcia udziału w zajęciach sportowych , rozwijają umiejętności i prowadzą zdrowszy tryb życia.

8. Bukmacher (także: Kierownik zakładów bukmacherskich)
Lubisz śledzić wydarzenia sportowe? Prowadzić statystyki? zapisywać wyniki ?Bycie bukmacherem to przeważnie praca w zakładach, sklepach lub na miejscu - zazwyczaj na torach wyścigów koni czy psów. Wielu pracodawców poprosi o zdanie podstawowego testu matematyki aby pokazać jak radzisz sobie z odsetkami i czy umiesz obliczyć kursy i płatności. Możesz również założyć własne zakłady bukmacherskie.
Zarobki na stanowisku bukmacher zawierają się w przedziale od 2000-3500 zł. Dziesięć procent przedstawicieli tego zawodu otrzymuje wynagrodzenie w wysokości mniejszej niż 1500PLN. Natomiast najwyższe płace na jakie mogą liczyć bukmacherzy to zarobki rzędu 4500 PLN. Powyżej tej kwoty zarabia 10% pracowników zatrudnionych na tym stanowisku.

9. Konserwator (także: Opiekun pola, Asystent centrum wypoczynkowego )
Konserwator boiska dba o murawę po meczu piłki nożnej , krykieta, rugby jak również o korty tenisowe i pola golfowe. Dba o to, aby trawa była zawsze w najlepszym stanie. Zastanawiałeś się jak robi się te wszystkie wzorki na murawie? O to zapytasz właśnie jego.
Miesięczne wynagrodzenie konserwatora wynosi 2300 PLN. Zarobki 50% konserwatorów wahają się od 1750 PLN do 3200 PLN. Premia stanowi średnio 10% pensji całkowitej konserwatora, natomiast 90% to płaca podstawowa. Część konserwatorów otrzymuje również benefity.

10. Barman w barze sportowym (także: Kelner / Kelnerka, Kierownik Gastronomii)
Ludzie podczas imprezy sportowej muszą pić i jeść. To wszystko zapewni wam barman. Do jego obowiązków należeć będzie również utrzymanie czystości i pilnowanie, aby bar był zawsze dobrze zaopatrzony. Trzeba umieć obsłużyć klientów szybko, aby upewnić się że klienci nie przegapią istotnej minuty!
Miesięczne wynagrodzenie barmana wynosi 1700 PLN. Zarobki 50% barmanów wahają się od 1300 PLN do 2500 PLN. Premia stanowi średnio 13% pensji całkowitej barmana, natomiast 87% to płaca podstawowa. Część barmanów otrzymuje również benefity, jak również napiwki które mogą być często drugą wypłatą. Tak więc możemy liczyć, iż średnio barmani zarabiają około 3400zł.
Rzadko zdarza się taki dzień, o którym nie mówiłoby się także z perspektywy sportu. Rubryki wydarzeń sportowych w prasie często przyciągają większą rzeszę osób niż tematy z pierwszych stron gazet. Jak często czekamy na wiadomości sportowe, aby zobaczyć urywki najlepszych akcji z meczu ?

(c) 2022 WS EWS | Współpraca z uczelnią | Wynajem sal i inne usługi | Polityka prywatności