Z zastosowaniem elementów:
Hatha Joga, Regeneracja i Relaksacja, Pranayama
Proponujemy Państwu udział w studiach podyplomowych o niezwykle atrakcyjnym programie.
O studiach:
Zajęcia prowadzą wykładowcy akademiccy oraz dyplomowani nauczyciele SJIP, asthanga jogi, vinjasa jogi, yin jogi.
Kierunek przygotowuje do rozumienia, poznania i umiejętności samodzielnego prowadzenia zajęć jogi, zarówno klasycznie, jak i na poziomie podstawy terapeutycznej, zajęć z kobietami w ciąży a także seniorami.
Ukierunkowujemy się, na dużą ilość ćwiczeń praktycznych, połączonych z asystami i obserwacjami nauczycieli z doświadczeniem, dla pełnego zrozumienia tematu, tak aby każdy absolwent miał pewność świetnego przygotowania do roli autorytatywnego nauczyciela jogi.
Dzięki mało licznym grupom, na studiach uczestnik otrzyma indywidualne wskazówki do własnej praktyki, dzięki czemu będzie ona mogła się dynamiczniej rozwijać, a czas spędzony na studiach przyniesie duże korzyści w rozwoju własnym i zawodowym.
Ramowy program studiów podyplomowych Joga- Regeneracja i Relaksacja:
Anatomia funkcjonalna
Biomechanika
Biologiczne podstawy rekreacji
Hatha joga jako rekreacja ruchowa i kultura fizyczna
Społeczne podstawy rekreacji
Zagadnienia prawne rekreacji ruchowej
Wstęp do filozofii i historii Jogi
Metodyka ćwiczeń fizycznych hatha Jogi
Metodyka ćwiczeń fizycznych hatha Jogi
Praktyka jogi
1. Pozycje stojące,
2. Pozycje siadów i wygięć do przodu,
3. Pozycje skrętne,
4. Pozycje wygięć do tyłu,
5. Pozycje odwrócone,
6. Pozycje balansowe.
Joga relaksacyjna jako element regeneracji w rekreacji ruchowej
1. Wykorzystanie pozycji wygięć do przodu, w procesie relaksu
2. Wykorzystanie wygięć do tyłu i pozycji odwróconych w regeneracji organizmu.
Terapia jogą w wadach postawy, zmianach zwyrodnieniowych oraz stanach uszkodzeń stawów
Techniki oddechowe – pranayama
Studenci w ramach realizacji programu studiów podyplomowych będą realizowali również program specjalizacji instruktorskich specjalizacja joga.
Słuchacze pomimo uzyskania świadectwa ukończenia studiów podyplomowych uzyskują również uprawnienia instruktora specjalizacja Joga.
Ze względu na charakter studiów oraz warunki logistyczne ilość uczestników jest ograniczona. Rekrutacja na studia odbywa się wg kolejności zgłoszeń (przesłanie podania oraz dokonanie opłaty).
Czas trwania : 3 semestry
Forma studiów: wykłady, zajęcia praktyczne, warsztaty, praktyka, wsparcie e-learningowe
Forma zaliczenia: testowy egzamin na internetowej platformie egzaminacyjnej oraz wybrane egzaminy instruktorskie.
Termin studiów: REKRUTACJA W TOKU
Rozpoczecie: LUTY 2021
Rekrutacja trwa do końca 31 stycznia 2021 r.
Forma zaliczenia:
Egzamin z poszczególnych przedmiotów na koniec semestru poprzez Platformę EWS.
Program studiów obejmuje:
ćwiczenia praktyczne, warsztaty, wsparcie e-learning (materiały, praca własna)
Szczegółowe treści programu z zajęć specjalistycznych zostaną przedstawione na pierwszych zajęciach.
Liczba godzin: 315
Eksperci wykładowcy :
Katarzyna Złotkowska- absolwentka warszawskiej AWF, dyplomowany nauczyciel jogi Polskiego Stowarzyszenia Jogi Iyengara, stopnia Junior III, szkoleniowiec i egzaminator PSJI, autorka portalu o jodze i zdrowym stylu życia Bosonamacie.pl, uczestniczka licznych warsztatów z wybitnymi nauczycielami z kraju i świata. W 2007 roku odbyła kurs jogi u samego Mistrza w Instytucie BKS Iyengara w Punie. Instruktor rekreacji ruchowej ze specjalnością; aerobik,. Szkoleniowiec Thera Band - instruktor sweesball, aerostep, tubing, zdrowy kręgosłup, redondo ball. Instruktor pływania, lekkiej atletyki, gimnastyki. Fascynatka form zdrowotnych, biomechaniki ruchu ciała i pracy aparatu ruchu. Specjalizuje się w pracy z kręgosłupem, barkami, biodrami i kolanami. Prowadzi zajęcia dla początkujących, zaawansowanych, indywidualne i terapeutyczne. Autorka artykułu „Joga na całe życie” portal Agaty Młynarskiej www.onaonaona.com, „Co to jest joga?” Zdrowo z natury. Założycielka warszawskiej Akademii Terapii Ruchem Zacisze jogi.
Konrad Kocot - Absolwent indianistyki UJ. Praktykuje jogę od ok. 30 lat a naucza od 25. Jest jednym z najbardziej doświadczonych nauczycieli jogi metodą Iyengara w Polsce. Obecny stopień – Intermediate Senior II. Szkoleniowiec i egzaminator Polskiego Stowarzyszenia Jogi Iyengara.
“W swojej praktyce i nauczaniu zaczynam od tego, co ‘fizyczne’- równowagi, symetrii, precyzji – co pomaga lepiej funkcjonować tu i teraz. Jednocześnie pokazuje, że fizyczność to nie wszystko i dopiero jej przekraczanie pozwala odkryć prawdziwy smak jogi i życia”.
Karolina Spychalska - absolwentka warszawskiej AWF; fizjoterapeutka; absolwentka Studium Trenerów Grupowych przy SWPS w W-wie. Dyplomowany Instruktor (Intermediate Junior II) Jogi Iyengara nadany przez Polskie Stowarzyszenie Jogi Iyengara, instruktor Yin jogi, terapeuta manualny wg metody dr. Ackermanna, absolwentka kursu A,B,C oraz D terapia bólu pleców Metoda McKenzie, kursu dla Fizjoterapeutów i lekarzy "Fizjoterapia w zaburzeniach funkcjonalnych miednicy i nietrzymania moczu". Instruktor Pilates Institute M. Kinga; Instruktor BM Joga; Instruktor fitness. Regularnie bierze udział w kursach doszkalających u najlepszych nauczycieli polskich i zagranicznych .
Grażyna Masłowska– ukończone kursy i szkolenia:
Anna Czerwińska – dyplomowana nauczycielka jogi według metody B.K.S. Iyengara stopnia Introductory II. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, na Wydziale Zarządzania, ze specjalizacją Zarządzanie Potencjałem Społecznym Firmy.
Renata Depciuch - Absolwentka Uniwersytetu w Katowicach z tytułem magistra filozofii (specjalizacja z zakresu filozofii indyjskiej), dyplomowana nauczycielka ashtanga jogi - Intermediate Series Ashtanga Yoga Teacher Training w Rishikesh w India
Urszula Kukulska-studentka Społecznej Akademii Nauk w Warszawie. Ukończone m.in kursy i szkolenia:
Opłaty:
Płatność jednorazowa: 5000 zł
Płatność ratalna : 2 x 2750 zł
Wyższa Szkoła - Edukacja w Sporcie, Bank Pekao S.A.
Numer: 88 1240 6029 1111 0000 4792 0808
Tytułem: studia podyplomowe oraz imię i nazwisko uczestnika
Zgłoszenia: