<

Studia dla Sportowców

Studia dla Sportowców - kierunek wychowanie fizyczne

EWS jako uczelnia sportowa, to idealne miejsce gdzie nawet najbardziej zapracowani studenci mogą z powodzeniem realizować pełną ścieżkę edukacyjną i osiągać najwyższe cele sportowe. 

Wśród studentów i absolwentów mamy już ponad 300 sportowców reprezentujących wszystkie dyscypliny sportowe. Wśród nich mistrzowie Polski, Europy i Świata, a także Olipijczycy. 

Uczelnia Mistrzów Sportu 

W Drużynie Mistrzów WSEWS mamy takich wybitnych sportowców jak: 

Robert Lewandowski, Anita Włodarczyk, Natalia Partyka, Paweł Fajdek, Zofia Klepcka, Piotr Żyła, Milena Radecka, Joanna Jóźwik, Bartosz Jurecki, a także zawodników aktualnej kadry narodowej w piłce ręcznej. 

Wieloletnie doświadczenie na rynku uczelni sportowych oraz pozytywne opinie wśród absolwentów, przyciągają do nas najbardziej utytuowanych sportowców, którzy studiują w swoim rytmie korzystając z Indywidualnego Planu Nauczania na kierunku wychowanie fizyczne. 

Indywidualny Plan Nauczania – przepis na sukces dla zapracowanych 

Dzięki Indywidualnemu Planowi Nauczania (IPN) w EWS możesz studiować w rytmie odpowiadającym Twoim potrzebom i możliwościom. To Ty uzgadniasz i proponujesz terminy odbywania zajęć, konsultacji, zaliczeń i egzaminów. Studia możesz zakończyć w ciągu trzech lat, ale możesz rozłożyć je w czasie. 

Student może się ubiegać o przyznanie Indywidualnego Planu Nauczania (IPN) już od pierwszego dnia studiów. Studia w ramach IPN dają szansę wyboru przedmiotów, uzależniając terminowość zaliczeń semestrów oraz ukończenia Uczelni – od indywidualnych potrzeb i możliwości studenta. 

Chcesz korzystać z IPN? Więcej na Indywidualny Plan Nauczania

Centrum Treningu i Diagnostyki Sportowej oraz Centrum Sportów Walki 

Na terenie kampusu w Instutucie Warszawa – Praga znajduje się Centrum Treningu i Diagnostyki Sportowej. To zintegrowany kompleks sportowy dysponujący nowymi, profesjonalnie wyposażonymi salami treningowymi m.in.: salą do treningu motorycznego i ciężkoatletycznego, salą fitness, salą z trampolinami, salą z ringiem bokserskim, salą do snookera oraz salą wykładową. Oferujemy także szeroki zakres badań diagnostycznych, przy zastosowaniu nowoczesnego sprzętu pomiarowego. 

zdjęcia 

Program Benefit EWS

Masz czas? Trenuj w EWS 

Podstawowym celem programu BENEFIT EWS jest stałe podnoszenie sprawności fizycznej studentów,  poprzez udział w indywidualnych i grupowych formach treningowych na terenie uczelnianego Centrum Treningu Motorycznego i Centrum Diagnostyki Sportowej. 

 • Legitymacja studencka upoważnia do  korzystania ze wszystkich zasobów Centrum. 

 • Ponadto studenci mają zagwarantowaną w każdym roku bezpłatną analizę składu ciała na 8 kanałowym analizatorze TANITA w Centrum Diagnostyki Sportowej. 

Obozy sportowe dla studentów - uprawnienia instruktorskie

Jesteś zainteresowany zdobyciem dodatkowych uprawnień? Zapraszamy na obozy sportowe, które prowadzą wykwalifikowani instruktorzy EWS wielu dyscyplin sportowych. 

W ofercie mamy obóz wędrowny, obóz letni, obóz zimowy oraz wyjazdowe warsztaty specjalistyczne. 

Studenci w trakcie zaliczania specjalności obozowych mają możliwość uzyskać uprawnienia w poniższych specjalnościach:

 • turystyka kwalifikowana,
 • fitness,
 • nordic walking,
 • turystyka kajakowa,
 • turystyka rowerowa,
 • gry i zabawy,
 • animator czasu wolnego (ALLRound Animator),
 • jazda na nartach,
 • jazda na snowboardzie.

Ponadto realizują blok przedmiotowy projektowania czasu wolnego, blok pływania i ratownictwa wodnego oraz uczestniczą w zajęciach z nordic walkingu. Sami programują trasy wycieczek, a także organizują tematyczne wieczorne spotkania animacyjne.   

Studenci mogą uzyskać równocześnie kilka uprawnień instruktorskich.  

Studenci w trakcie obozu uczestniczą w badaniach w ramach przedmiotu - Metody Kontroli Sprawności Psycho-Motorycznej (Analiza składu ciała, Beep-Test, Testy Sport-fusion, Testy WITYY-SEM, itd. )    

Promujemy sukcesy naszych Studentów!

Sukcesy naszych studentów, to dla nas wielki powód do dumy, dlatego w ramach projektu “Dołącz do Drużyny Mistrzów EWS” zachęcamy studentów do dzielenia się swoimi pasjami i sukcesami na łamach naszych mediów. W tym celu wykorzystujemy wszelkie dostępne nam kanały informacyjno – komunikacyjne t.j. Facebook, Instagram, Linkedin, YouTube oraz oficjalną stronę www.ews.edu.pl 

Nasz dział marketingu z przyjemnością zajmie się promocją Twojego sukcesu! Napisz na adres: wspychalska@ews.edu.pl 

 

(c) 2022 WS EWS | Współpraca z uczelnią | Wynajem sal i inne usługi | Polityka prywatności