Konferencja Integracja Sensoryczna „Dziecko- Terapeuta- Rodzic” 3 marca 2018 r.

Centrum Integracji Sensorycznej wraz ze Stowarzyszeniem Terapeutówi Diagnostów Integracji Sensorycznej i Wyższą Szkołą Edukacja w Sporcie zapraszają na konferencję związaną z tematem Integracjie Sensorycznej:

"Dziecko-Terapeuta-Rodzic" - poznaj nasz świat Integracji Sensorycznej

"Dziecko-Terapeuta-Rodzic" - poznaj nasz świat Integracji Sensorycznej to: wykłady, warsztaty, seminaria prowadzone przez najlepszych specjalistów z zakresu integracji sensorycznej.

W planie konferencji między innymi:

Przyjrzymy się dokładnie czym jest Integracja Sensoryczna z punktu widzenia dziecka, terapeuty/nauczyciela jak również rodzica.

Interaktywne warsztaty i seminaria pozwolą nam wczuć się w świat szeroko rozumianej integracji sensorycznej.

Nasi specjaliści przybliżą Państwu temat zaburzeń integracji sensorycznej, ukażą mechanizmy działania zmysłów i zdradzą techniki ich stymulacji, które jako rodzic, nauczyciel będziesz mógł wykorzystać w życiu codziennym dziecka.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się czym jest Integracja Sensoryczna, zastanawiasz się na terapią integracji sensorycznej dla Twojego dziecka, jesteś nauczycielem i chcesz pomóc swoim podopiecznym- ta konferencja jest przeznaczona właśnie dla Ciebie.

RAMOWY PROGRAM KONFERENCJI DZIECKO-TERAPEUTA- RODZIC INTEGRACJA SENSORYCZNA:

8:00-9:00 Przyjmowanie zgłoszeń

Zgłoszenia przyjmujemy w budynku Centrum Integracji Sensorycznej ul. Jagiellońska 88, 00-992 Warszawa Sekretariat pok. 120

9:00-10:30- Wystąpienia prelegentów

Diagnosta SI jako śledczy - jak patrzeć na zachowania dziecka przez okulary sensoryczne
Czy istnieje dziecko za małe na diagnozę SI ? Jak obserwować i interpretować
Jak wspierać integrację sensoryczną dziecka na co dzień
Co warto wiedzieć o integracji sensorycznej?

• 10:30-11:00- Przerwa kawowa

Miła rozmowa przy ciastku i kawie/herbacie

11:00-17:00- Warsztaty/Seminaria podział na grupy i przydzielenie do jednej z 4 sal integracji sensorycznej

-Dziecko z zaburzeniami sensomotorycznymi w szkole
- Zaburzenia przetwarzania bodźców dotykowych
- Zaburzenia przetwarzania bodźców proprioceptywnych
-Jak radzić sobie z dzieckiem z zaburzeniami integracji sensorycznej w warunkach szkolnych (w domu, w gabinecie logopedycznym…)
-Wpływ braku integracji odruchów na prawidłowy rozwój dziecka
- Definicja odruchu
- Objawy wybranych przetrwałych odruchów i ich wpływ na funkcjonowanie dziecka
-Jak pracować z dzieckiem z przetrwałymi odruchami w szkole (w domu, w gabinecie logopedycznym…)
-Zabawy i doświadczenia rozwijające zmysły czyli naturalna stymulacja sensoryczna
-Terapia w zaburzeniach koordynacji wzrokowo-ruchowej i obniżonym napięciu
mięśniowym u dzieci z objawami ze spektrum autyzmu
-Dziecko, którego nikt nie przytulał
-Analiza i terapia dziecka zagrożonego
-Wcześniactwo, skrajne wcześniactwo a problemy integracji sensorycznej

17:15- Zakończenie konferencji

KOSZT KONFERENCJI:

299 zł- osoby prywatne/nauczyciele
199 zł- członkowie Stowarzyszenia Terapeutów i Diagnostów Integracji Sensorycznej

Promocja do dnia 30 Listopada 2017 r.

Osoby prywatne/nauczyciele- 199 zł
Członkowie STiDIS- 99 zł

Decyduje data wpłaty środków na konto.

Cena konferencji obejmuje:

• 11 godzin zajęć dydaktycznych
  • materiały szkoleniowe
  • przerwa kawowa
  • certyfikat o ukończeniu konferencji

Prelegenci i eksperci Integracji Sensorycznej Centrum SI:

ZGŁOSZENIA:

Zapisy przyjmujemy poprzez elektroniczny system podań KLIKNIJ

Płatności prosimy dokonywać w dniu zapisu na konferencję, możliwość załączenia potwierdzenia w zgłoszeniu.

Liczba miejsc ograniczona, zgłoszenia przyjmujemy do 15 Lutego 2018 r. lub do wyczerpania miejsc.

Wpłat prosimy dokonywać na rachunek:
Wyższa Szkoła Edukacja w Sporcie
Numer Konta : 88 1240 6029 1111 0000 4792 0808
Tytułem: Konferencja SI Imię Nazwisko

MIEJSCE:

Centrum Integracji Sensorycznej
ul. Jagiellońska 88

Odpowiedzi na pytania udzielamy telefonicznie lub poprzez e-mail:

e-mail: sekretariat@centrumsi.pl